Dezinformačné weby hľadajú vinníkov vraždy: mimovládky, liberáli aj opozícia

Dezinformačné weby hľadajú vinníkov vraždy: mimovládky, liberáli aj opozícia

Polícia vyšetruje brutálny čin a pracuje s viacerými verziami, no konšpirátori už majú jasno.

Slovenskou spoločnosťou otriasla vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Motív brutálnej vraždy je nateraz nejasný, policajný prezident naznačil, že čin mohol súvisieť s novinárskou prácou, ktorou rozplietal dotačné podvody na východnom Slovensku napojené na kalábrijskú mafiu. Nič však nie je oficiálne potvrdené.

Konšpirátori a alternatívne weby už mali jasno po pár hodinách. Hlasná trúba propagandy – Hlavné správy – naznačila, že za vraždou môžu stáť opoziční politici, ktorí nechali Kuciaka obetovať. Prečo? Aby verejnosť presvedčili, že novinári nie sú len „Lipšicove stádo“, ale naozaj vykonávajú prácu, za ktorú im hrozí aj smrť. Vraždu mladej dvojice nepodpísaný autor prirovnal k vražde protiputinovskej novinárky Politkovskej a opozičného politika Nemcova.

Úryvok z článku Hlavnésprávy.sk „Úkladná vražda novinára Aktualít: Polícia považuje za najpravdepodobnejší motív jeho novinársku činnosť“.

Podobnú rétoriku použila aj facebooková fanstránka Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko – Bratislavský kraj. Novinára označil nepodpísaný admin stránky za medzinárodného zločinca a bieleho koňa „sorossoidných rozvratných fondov.“

Reakcia ĽSNS v Bratislavskom kraji na vraždu novinára.

Všetkých novinárov označil za nájomných žoldnierov, ktorí slúžia imperialistickým chlebodarcom. Čerešničkou na torte je obvinenie o neinformovaní o procese s poslancom NR SR Milanom Mazurekom. Ten sa neváhal súdneho odborníka pýtať na to, či nemá židovský pôvod. Nehovoriac o tom, že všetky médiá hlavného prúdu o pojednávaní s Mazurekom informujú.

Vo virtuálnom priestore sa spontánne začalo organizovať niekoľko spomienkových akcií a pietne pochody, ktoré majú odmietnuť akékoľvek násilie. Tu mali konšpirátori tiež jasno. Fanúšikovia neúspešného kandidáta na bratislavského župana s podporou ĽSNS Ľubo Huďo varujú pred ďalším pokusom o majdanizáciu Slovenska. Ako dôkaz, že plánovaná akcia má spôsobiť prevrat, im bohate stačí meno Dávid Straka medzi organizátormi pochodu za dvojicu zavraždených. Straka je známy ako jeden z organizátorov Veľkého protikorupčného pochodu, za ktorým Huďo a jemu podobní tiež videli snahu opozície o prevrat. Keď sa žiadny prevrat nekonal, Huďo a spol. verili, že za to môže ich skoré varovanie.

Facebookový status podporovateľov bývalého kandidáta ĽSNS na predsedu BSK.

Huďovi fanúšikovia píšu na jeho facebookovom profile o „typickom útoku pod falošnou vlajkou“, o akcii, ktorú organizujú mimovládky. Ďalší našli šokujúcejšiu paralelu. Vražda novinára a jeho snúbenice má prekryť policajnú raziu u šéfredaktora dezinformačného média Zem a Vek Tibora Eliota Rostasa. U Rostasa včera skutočne prebehla policajná razia pre jeho článok Klin židov medzi Slovanmi. Vražda má preto šokovať verejnosť a úplne odkloniť jej záujem o policajné vyšetrovanie jedného z najvýraznejších konšpirátorov u nás.

Podporovatelia Huďa však ponúkjú aj ďalšiu možnosť. Kuciak písal aj o biznise s potratovými tabletkami. Pýtajú sa, či „je možné, že sa Kuciak stal nepohodlným pre samotný systém „liberálnej demokracie“ v spojení s potratovým biznisom?“ Podľa tejto logiky si vraždu objednali „liberáli“, pretože potratová agenda je tlačená prozápadnými médiami a Kuciak sa im „nehodil“.

Facebookový status podporovateľov bývalého kandidáta ĽSNS na predsedu BSK.

Svoj názor na udalosť vyjadril na Facebooku aj Martin Daňo, ktorý sám seba prezentuje ako novinára ochraňujúceho demokraciu a slobodu slova. Smrť Jána Kuciaka má byť len náhradou protikorupčných pochodov a tretia cesta na zmenu po protestoch pred bytovým komplexom Bonaparte a protikorupčných pochodoch, ktoré organizovali „zmanipulované deti“.

Facebookový status Martina Daňa, ktorý ohlásil kandidatúru na prezidenta SR.

To, že polícia ani iné orgánynemajú v ničom úplne jasno, že čin vyšetrujú a že pracujú s viacerými verziami, dezinformačné nezmieňujú. Šliapu tým po pamiatke odvážneho novinára a jeho snúbenice, ktorá sa, podľa všetkého, ocitla v zlom čase na zlom mieste.