Fake news maratón Donalda Trumpa pokračoval aj na stretnutí G7

Fake news maratón Donalda Trumpa pokračoval aj na stretnutí G7

Americký prezident dal konceptu fake news úplne nový rozmer. V Kanade popieral aj to, čo neskôr sám potvrdil.

Nedávno sme písali o tom, ako sa Donaldovi Trumpovi vracia jeho neustále zneužívanie termínu “fake news“. Rovnakú taktiku na spochybňovanie legitímnej kritiky totiž po ňom začali používať nedemokratickí politici po celom svete.

Americký prezident má na svoje konanie zjavne iný názor, a preto si svoj “zlozvyk“ neodpustil ani na stretnutí lídrov najsilnejších svetových ekonomík počas samitu G7 v Kanade.

Po uvalení cla na niektoré produkty z Európskej únie alebo Kanady, odstúpení od Parížskej klimatickej alebo Iránskej jadrovej dohody, panuje medzi Donaldom Trumpom a jeho najbližšími spojencami, teda lídrami krajín EÚ a Kanady, napätie.

Na očividné nezhody medzi Trumpom a ostatnými zástupcami krajín G7 sa v Kanade prezidenta opýtal aj reportér CNN.

Trump sa namiesto odpovede najskôr spýtal, ktoré médium novinár zastupuje. Keď odpovedal, že CNN, Donald Trump vyhlásil: „Myslel som si to. Fake news CNN. To najhoršie.“

Americký prezident vzápätí dodal: „Netušil som odkiaľ ste. Po položení vašej otázky som bol len zvedavý, koho zastupujete. A vy ste zo CNN“.

Nakoniec však Donald Trump na otázku odpovedal a vzťah medzi ním a ostatnými lídrami ohodnotil na výbornú. Veľmi skoro však sám seba usvedčil z toho, že nebol úprimný. Štáty G7 v Kanade prijali opatrné komuniké, ktoré sa považovalo za snahu o prekonanie rozporov. Cestou zo samitu však Trump svoj podpis pod dokumentom odvolal a zaútočil na kanadského premiéra, ktorý je podľa neho “veľmi nečestný a slabý”.

Od nástupu do funkcie Donald Trump na CNN útočí pomerne často. Napriek tomu CNN dosahuje najvyššie čísla sledovanosti.