Konšpiračná klasika: Zem a Vek vidí za plošným testovaním Billa Gatesa

Konšpiračná klasika: Zem a Vek vidí za plošným testovaním Billa Gatesa

Keď už je George Soros (90) príliš prefláknutý a možno aj príliš starý na celosvetové sprisahania, tak si konšpirátori našli ďalšieho „zlosyna“ nového svetového poriadku. Zakladateľ Microsoftu Bill Gates (65) môže za veľa svetových neduhov. Najnovšie je zodpovedný aj za plošné testovanie na Slovensku.

Bludársky paškvil Zem a Vek najnovšie prišiel s prevratným odhalením, že certifikáty o absolvovaní plošného testovania nevymyslelo ministerstvo zdravotníctva, ale – tram ta da dá – Bill Gates. Je to jednoznačné potvrdenie, že všetko je súčasťou jeho plánu na ovládnutie sveta.

Autorka článku hovorí o zdravotníckych certifikátoch ako o prvom kroku k dosiahnutiu Billovej vízie digitálnych certifikátov. Tie by mali slúžiť na identifikáciu toho, či človek prekonal vírus, či bol testovaný, alebo či bol zaočkovaný.

Miliardár podľa odhalenia autorky svoju víziu odôvodnil tým, že pre krajiny, ktoré nemajú situáciu pod kontrolou je dôležité, aby v záujme znovuotvorenia ekonomiky a vrátenia života do normálu dokázali identifikovať ľudí, ktorí sú zaočkovaní, alebo ľudí, ktorí už vírus prekonali.

Aj napriek tomu, že to píše Zem a Vek, tak to dáva logiku, keď štáty budú vedieť o ľuďoch, ktorí sú / nie sú roznášačmi vírusu. Čo už logiku nedáva, tak je spojenie modrých certifikátov s Billom Gatesom.

Gates hovorí o digitálnej forme, no papierové certifikáty boli jednorázovou záležitosťou a navzájom nijako nesúvisia.

Matovič je Gatesova bábka

Autorka ďalej hovorí o Gatesových investíciách do firiem usilujúcich sa o vyvinutie vakcíny a o jeho vzťahoch s potenciálnymi dodávateľmi. Snaží sa ho neobjektívne vykresliť v svetle človeka snažiaceho sa čo najviac na vzniknutej situácii obohatiť .

Nezabúda opomenúť, že celoplošné testovanie bol pokusný projekt zrealizovaný práve v jeho záujme. V nadväznosti na to poukazuje, že výrobu testov od juhokórejskej firmy zabezpečila v spolupráci s inými subjektmi práve Gatesova nadácia. Premiéra Matoviča označila za Gatesovho užitočného poskoka. Všetko bez jediného dôkazu.

Lebo čipovanie…

Meno zakladateľa Microsoftu sa na konšpiračnej scéne počas posledných mesiacov objavuje na pravidelnej báze. Práve jeho dobrovoľnícka činnosť a nezištná snaha dostať pandémiu pod kontrolu bola pre konšpirátorov tým pravým spúšťačom. Pokiaľ sa k podobným aktivitám pridajú vyjadrenia vytrhnuté z kontextu, svetové sprisahanie je na svete.

Ešte na začiatku roka 2020 sa objavila informácia, že Bill Gates je priamo zodpovedný za globálne šírenie vírusu. Môže za to okrem iného vyjadrenie ešte z roku 2015, kedy na konferencii vo Vancouveri z jeho úst odznela veta: „Ak v najbližších desaťročiach niečo zabije viac ako 10 miliónov ľudí, bude to skôr vysokoinfekčný vírus ako vojna.“

Prečo by však niekto chcel úmyselne vyvinúť doposiaľ nepoznaný vírus, ktorý by zapríčinil smrť niekoľko miliónov ľudí? Aj na túto otázku poznajú konšpirátori odpoveď.

Technologický vizionár sa usiluje urýchliť vývoj vakcíny práve preto, aby mohol prostredníctvom očkovania implantovať ľuďom do tela čip. Vírus Sars-Cov-2 bol teda vytvorený preto, aby jeho tvorca mohol ovládať svetovú populáciu.

Podľa prieskumu medzinárodnej výskumnej skupiny YouGov verí konšpiráciám o tom, že vakcínami chce Bill Gates začipovať ľudí až 28% Američanov, z toho až 44% spomedzi všetkých voličov republikánov.

Toto absurdné tvrdenie sa odvíja od skutočnosti, že nadácia Billa a Melindy Gatesovcov prispela Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) ešte v apríli 2020 sumou 250 miliónov eur na urýchlenie liečby, vývoj vakcín, ako aj iných opatrení spojených s progresom v oblasti verejného zdravia.

Bludári sa okrem toho odvolávajú na štúdiu Massachusetského technologického inštitútu, ktorý je financovaný práve Nadáciou Billa a Melindy Gatesovcov. Štúdia opisuje možnosť pridania malého množstva voľným okom neviditeľného farbiva do vakcíny. Toto farbivo by bolo čitateľné špeciálnou aplikáciou využívajúcou infračervené svetlo. Jeho účelom by bolo zjednodušené vedenie záznamov o očkovaní, ktoré je najmä v rozvojových krajinách často veľmi komplikované.

Takáto úprava vakcíny by človeku nijakým spôsobom neuškodila. Taktiež zostáva stále v teoretickej rovine, na ľuďoch nebola nikdy testovaná. Nezahŕňa žiadne hardvérové technológie pripomínajúce mikročip.