Ministerstvo obrany na svojej stránke odporúčalo konšpiračný časopis Zem a vek

Ministerstvo obrany na svojej stránke odporúčalo konšpiračný časopis Zem a vek

Ministerstvo obrany, ktorý vedie Slovenská národná strana (SNS), ponúkalo na svojej stránke Online čítačku vybraných médií vydaných rezortom obrany. Okrem oficiálneho mesačníka ministerstva Obrana sa tam objavili aj tri čísla konšpiračného časopisu Zem a vek.

Ide o mesačník, ktorý šíri nenávisť a antisystémové myšlienky, jeho články opakujú tézy kremeľskej propagandy, v ktorých sa objavujú historické nezmysly a demagógia. Šéfredaktor Tibor Eliot Rostás je dokonca obvinený z hanobenia národa za článok Klin Židov medzi Slovanmi.

Rezort obrany tvrdí, že nemá žiadny dosah na ponuku v čítačke. Magazín Obrana podľa neho využíva rovnaký distribučný systém ako Zem a vek. Po upozornení boli odkazy na konšpiračný časopis odstránené.

Zem a vek odsudzuje NATO, ktorého je Slovensko členským štátom a práve ministerstvo obrany sa má starať o to, aby sme si plnili všetky záväzky, ktoré z toho vyplývajú. Takáto chyba ministerstva obrany okrem toho prichádza v čase, keď SNS zastavila rokovania o americkej finančnej pomoci na modernizáciu vojenských letísk. Predseda strany Andrej Danko je známy svojou náklonnosťou k Rusku.