Pre Zem a Vek pri vakcíne neplatí fyzika, chémia ani biológia

Pre Zem a Vek pri vakcíne neplatí fyzika, chémia ani biológia

Konšpiračný časopis Zem a Vek zverejnil anonymný článok o zničujúcich účinkoch vakcíny proti novému koronavírusu, kde neplatia žiadne prírodné zákony. Iba tie ich. 

Údajne v ňom citujú právnika a antivaxera Roberta F. Kennedyho, inak synovca amerického prezidenta Johna F. Kennedyho (1961-1963). Zem a Vek pritom iba skopíroval opäť anonymný článok pre zmenu z amerického konšpiračného webu.

Vakcína nemení DNA

Hneď v úvode neznámy autor píše o genetickej modifikácii, a teda že vakcíny mRNA zasahujú priamo do genetického materiálu pacienta, čím ho menia. Táto zmena má byť podľa nich nevratná a nenapraviteľná. Tieto hoaxy už niekoľkokrát vyvrátené. Napríklad Associated PressBBCPolitiFact i Poynterpotvrdili spolu s viacerými vedcami, že vakcíny mRNA nemenia DNA. Chemicky ale aj biologicky je to nemožné. Zatiaľ jediný známy spôsob zmeny – resp. mutácie a degradácia DNA už živého organizmu spôsobuje radiácia.

Vakcína od dua Pfizer/BioNtech či Moderny síce obsahujú takzvanú mRNA, ktorá využíva časť genetického materiálu vírusu, no tá nemôže meniť ľudskú DNA. Na vytvorenie vírusu v ľudskom tele využíva iba malé čiastky z genetického kódu COVID-19. Imunitný systém sa naučí, ako vyzerá SARS-CoV-2 a začne vytvárať protilátky, ktoré ho napadnú v prípade infekcie. 

V príspevku sa taktiež hovorí o nežiadúcich účinkoch vakcíny od Moderny. Pri troch z pätnástich „ľudských pokusných králikoch došlo k závažným nepriaznivým účinkom.“ Informácie však uvádzajú z prvej klinickej fázy ešte z mája. 

Tlačová správa spoločnosti informuje, že nežiaduce účinky boli prechodné a samé sa vyriešili. Správa z 3. decembra už uvádza, že „neboli zaznamenané žiadne závažné nežiaduce udalosti a po 57. dni sa nevyskytli žiadne nové nežiadúce udalosti, ktoré sa mohli spojiť s vakcínou.“

Bez správnych odpovedí to nejde

Aký by to bol článok o koronavíruse, keby nespomínal lekára Wolfganga Wodarda, ktorý popiera celú pandémiu. Jeho názory sú však dávno a jednoznačne vyvrátené.

Poslednou časťou tohto „pravdovravného príspevku“ je niekoľko otázok a odpovedí. Ako napríklad odpoveď na otázku, či sa koronavírus dá liečiť. Tá znie „áno, pokiaľ používate správne lieky a nenecháte svoje zdravie v rukách skorumpovaného a obchodného zdravotného systému.“ 

Otázkou je, ktoré lieky považuje autor za správne a u koho by sa mal človek liečiť. Americkž Úrad pre potraviny a liečivá (Food and Drug Administration – FDA) zatiaľ povolil iba dva lieky proti chorobe: remdesivir na použitie v nemocnici a bamlanivimab pre ľudí s miernymi alebo stredne závažnými príznakmi.

Ďalej sa spomína istá svetová organizácia nazývaná Lekári a vedci za pravdu (Doctors and Scientists for Truth), ktorá má dohliadať na zverejňovanie informácii o nesprávnej liečbe koronavírusu. Bohužiaľ  existenciu tejto organizácie sa nám nepodarilo vypátrať.

Rovnako zavádzajúca informácia je, že COVID-19 nie je pandémia, pretože Svetová zdravotnícka organizácia zmenila tento termín. Samotná organizácia však uvádza koronavírus ako pandémiu. 

Najobľúbenejším tvrdením všetkých dezinformátorov je, že vírus je rovnako infekčný ako chrípka. Niekoľkokrát vyvrátené klamstvo. Rovnako boli vyvrátené nezmysly ako to, že bol vytvorený v laboratóriu, aby boli obmedzované ľudské slobody, pád ekonomiky a do tohto ničivého plánu sa zapojili celosvetové vlády spolu s novinármi.